Medová detoxikační masáž

Medová masáž
Medová masáž přináší nejen pokožce, ale i celému tělu vysoké léčivé účinky, které velmi dobře působí v boji proti většině civilizačních onemocnění. Medovou masáží se uvolňují a zároveň odstraňují nežádoucí toxiny z těla, které se jinak usazují v tělesných tkání v těsné blízkosti páteře.Organismus je tedy očišťován od škodlivých usazenin, které se v lidském těle hromadí z nečistého ovzduší, špatného životního prostředí, potravin, léků, nikotinu či alkoholu.

Medová masáž patří k maximálním detoxikačním kůrám.
Díky vysokému podílu příznivých složek, které med obsahuje, se pravidelnou medovou masáží také regenerují vnitřní orgány lidského těla.

Účinky medové masáže
Medová masáž je určena především lidem, kteří potřebují oživit a povzbudit oslabený organismus a je účinná především při obtížích, jako jsou:

• deprese a dlouhodobě přetrvávající stresové situace
• silné a často opakující se bolesti hlavy, silné migrénové stavy
• různé druhy alergií
• kožní problémy, ke kterým patří různé druhy ekzémů či psoriáza
• problémy s usínáním, neklidný a slabý spánek, dlouhodobě přetrvávající nespavost
• nepravidelná a bolestivá menstruace, silné a štiplavé výtoky
• chronická rýma, celoroční rýma, časté nachlazení
• žaludeční a střevní poruchy, pálení žáhy
• revmatické onemocnění kloubů a svalů, bolestivé stavy
• slabost ledvin
• jaterní poruchy
• plísňové onemocnění střev, nepravidelná stolice, časté průjmy
• celkové oslabení organismu, ochabování vitality, snížená lidská výkonnost
• poruchy potence a neplodnosti
• poruchy slinivky břišní
• chronicky únavový syndrom

Kontraindikace:
• alergie na med
• přecitlivělá a ekzematická pokožka
• při onkologických a infekčních onemocněních
• horečnaté stavy
• nejrůznějších kožních problémy
• oblasti otevřených ran
• trombóza
• vysoký oční tlak
• žaludeční vředy či krvácení žaludku.
• jelikož medová masáž disponuje velkou sílou detoxikace těla, nedoporučuje se její užívání ani těhotným ženám.

Med velice příznivě působí na pokožku lidského těla, nejenže dokáže pokožku hydratovat a regenerovat, ale také ji dokáže zjemnit, omladit a dokonce očistitod léty nashromážděných podkožních škodlivin.
Díky silným účinkům medu a správným kompresním masérským hmatům na pokožce těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.
Po medové masáži se velmi často objevují nežádoucí, avšak krátkodobé doprovodné reakce, což jsou ovšem známky toho, že se tělo pročišťuje a škodliviny odcházejí z těla ven. K nejčastějším viditelným známkám detoxikační kůry patří drobné vyrážky, které se objevují v podobě malých pupínků nebo drobných začervenalých skvrn. K neviditelným, avšak pociťujícím reakcím patří příjemná únava nebo mírné bolesti hlavy. Tyto stavy jsou však důkazem toho, že medová masáž byla účinná a na tělo začala aktivně působit. Každý klient však na masáž reaguje individuálně, tudíž může nastat situace, že po masáži nedojde vůbec k žádným negativním reakcím.

Princip medové masáže
Medová masáž představuje alternativní způsob léčení mnoha civilizačních chorob a onemocnění. Tuto vysoce účinnou masážní metodu začali používat jako první v Rusku, ze kterého se postupně rozšířila do celého světa. Dnes patří medová masáž k nejžádanějším a nejpreferovanějším masážím, jelikož vedle relaxace a slasti přináší lidskému tělu maximální očistu. Medová masáž významně prospívá imunitnímu systému, jelikož ho dokáže šetrnou cestou očistit o léty nashromážděné odpadní látky.
Jemné masážní dotykové hmaty dokáží s tělem velmi dobře komunikovat, během procesu se aktivuje vegetativní nervový systém a celkový krevní oběh. Díky vysoké síle medu můžeme říci, že medová masáž přináší nejen tělu, ale i duši celkové ošetření. Med, jako hlavní prostředek medové masáže, dokáže díky svým hodnotným a výživovým vlastnostem oživit celý organismus lidského těla a zároveň obnovit jeho přirozenou detoxikační schopnost. Jedná se o vysoce účinnou metodu, která formou prevence pomáhá předcházet civilizačním nemocem a v případě jejich propuknutí dokáže bolest a další rozšíření zastavit a postupně vymizet.

Technika medové masáže
Kompletní procedura kvalitní medové masáže trvá 60 minut. Samotná masáž by měla trvat zhruba 30 až 40 minut, to je optimální doba, která zaručuje vysoký podíl odvodu toxinů ven z těla.
Medová masáž se provádí na zádech, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón. Stimulací při masáži dochází k vstřebávání minerálních a stopových prvku, čímž dochází k vylučování nežádoucích škodlivin ven z těla a to prostřednictvím ledvin, střev a pokožky. Medovou masáž je možno vykonávat i na stehnech a hýždích, což ocení zejména ženy trpící celulitidou a dále ji lze aplikovat na kloubech, kolenech či obličeji.
Na úvod medové masáže je nutné odstranit z pokožky odumřelé buňky, což se zpravidla provádí technikou zvanou peeling. Z povrchu těla se tak odstraní veškeré nečistoty a mastnota, které jsou pro samotnou masáž nežádoucí. Poté se v dostatečné vrstvě nanese na záda teplý a jemně tekutý med, jenž se začne speciální technikou vmasírovávat do pokožky těla. Po několika minutách začne med houstnout a zbarvovat se do tmavšího odstínu, což jsou první známky toho, že se z těla uvolňují škodlivé látky.
Po uplynutí zhruba 30 minut se med smíchaný s toxiny promění v bělavě-šedou hmotu, která zůstává na povrchu pokožky. V této hmotě neboli hustší pěně jsou obsaženy škodlivé látky, které se masáží vyloučily ven z těla. Přebytek hmoty je nutno odstranit jemnou žínkou namočenou v teplé vodě.
Po celkové proceduře zůstává na pokožce velmi jemný medový mikrofilm, který je pro člověka nepocítitelný, tudíž ho nikterak neomezuje v jakékoliv činnosti. Tento mikrofilm by měl na pokožce těla zůstat co nejdéle, tudíž se doporučuje v den masáže nemýt mýdlem, pouze čistou vodou.

Vlastnosti medu
Blahodárné účinky medu jsou známy již odnepaměti, díky jeho jedinečným výživným vlastnostem a léčivým schopnostem je považován za afrodiziakum a elixír mládí.
Med obsahuje jednoduché cukry, které dokáže lidský organismus, na rozdíl od klasického cukru, velmi dobře a rychle zpracovat. Med je vysokým zásobníkem řady důležitých vitamínů a minerálů, k nejdůležitějším patří vitaminy skupiny A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E. Z minerálních prvků obsažených v medu můžeme jmenovat draslík, sodík, hořčík, železo, křemík, vápník a fosfor.
Již naši dávní předkové znali vysokou a mocnou sílu medu, která dokázala působit nejen vnitřně, ale i navenek. Magickou sílu medu využívali Číňané, Arabové a vzdělaní Egypťané i jako vnější i vnitřní léčebný prostředek. Med se přikládal na různá poranění a kožní problémy, medem se hojily popáleniny, omrzliny, proleženiny, vředová onemocnění kůže, vyschlá pokožka, popraskané a suché rty nebo různé kožní ekzémy.

Jak často aplikovat medovou masáž?
Preventivně bychom měli medovou masáž podstoupit jedenkrát měsíčně, v případě jakýchkoliv potíží je vhodné absolvovat masáž až jedenkrát týdně.
Při bolestech kloubů, artróze, revmatismu nebo artritidě se doporučuje zhruba dvacetiminutová masáž kloubů, a to nejlépe 1 – 2x týdně po dobu minimálně 2 – 3 měsíců.